- Tailor Design
Tippek költözéshez
Updated: Jun 5, 2020
Az egész lakás dobozokba pakolására hoztam néhány praktikus tippet.

0. tipp: ki korán kel . . .
Ha van időd, 1 hónapot is érdemes hagyni a dobozolásra. Ekkor már a legkevésbé használt dolgokat el tudod pakolni.
+ Extra tipp: Minden lezárt dobozt ünnepeljetek meg😉

A költözés napját jó mielőbb fixálni, hogy tudjunk beszélni a költöztető céggel, le tudjuk foglalni a költöztető autót vagy tudjunk szólni barátainknak, hogy ne lehessen kifogás aznapra:D
1. tipp: ne vegyétek meg a dobozokat

Üzletekből (hipermarketek, diszkont áruházláncok, stb.) vagy barátoktól jó esély van rá, hogy bőven eleget be tudtok szerezni. Környezetbarát és spórolós megoldás.
Szintén érdemes barátoknál körbe kérdezni, hogy akad-e egy ragasztószalag-tépő szerkezet, amellyel nagyban gyorsíthatjuk a munkát.
2. tipp: feliratozás

A dobozokra élénk színnel (minél több oldalra!), esetleg egy nagy fehér matricára írjuk rá, hogy miket tettünk bele (nyugodtan részletesen, akár azt is feltüntetve, hogy melyik szekrényünkből pakoltuk el).
A rendszerek kedvelőinek: a fent említett mellé sorszámozhatjuk is a dobozokat, mely adatokat felvezetünk egy táblázatba a

jobb átláthatóság érdekében.
+ Extra tipp: színkódok: ebben a rendszerben a színek egy-egy helyiséget jelölnek a dobozokon, így a költöztetők az új lakás megfelelő helyiségébe vihetik azokat.
3. tipp: szelektálás

Amit 3 éve nem vettél fel, azt add inkább a rászorulóknak, nekik valószínűleg nagyobb szükségük van rá:)
A nem használt tárgyakat add el akár interneten, aukciós oldalakon.
A lejárt szépség és egyéb termékeket szívtelenül dobd ki.
4. tipp: nehéz->könnyű
Ahogy egy egyszerű vásárlásnál, költözéskor is érdemes a nehezebb dolgokat a doboz aljára tenni, majd erre jöhetnek a könnyebbek.
Ezen felül ügyeljünk rá, hogy a könyveket és egyéb nehéz tárgyakat ne óriási dobozokba tegyük, különben a legerősebb férfiember is könnyen kieshet a munkából egy esetleges sérülés következtében.
5. tipp: folyadékok
A konyhai és fürdőszobai termékek közül érdemes a folyadékokat külön dobozba tenni,
hogy esetleges kifolyás esetén ne okozzon károsodást a többi termékünkben / berendezésünkben. A még nagyobb biztonság érdekében mindent külön zárható zacskóba is érdemes betenni.
6. tipp: törékeny!

Sajnos általában nem minden tárgyunk éli túl épségben a költözést. Ruhákba, újságpapírba csomagolhatjuk külön-külön a törékeny tárgyakat, a nagyobb biztonság érdekében.
7. tipp: elektronika
Fontos, hogy az összetartozó termék, kábel, és kiegészítők mind egy helyre kerüljenek,
hogy új otthonunkban (könnyen) beüzemelhessük őket.

8. tipp: utazó csomag
Minden helyiségből érdemes a leggyakrabban használt termékeket például egy bőröndbe pakolni, mintha utazni mennénk. Így nem kell majd a teljes kimerültségben külön-külön a rengeteg dobozt mind felbontogatni.
Hogy minél kellemesebb emlékké tegyük a „nagy napot”, segítségül hívott barátainkat pakolás közben vendégeljük meg akár néhány házhoz rendelt pizzával, frissítővel.

Sok sikert és kitartást Mindenkinek!
Amennyiben konkrét kérdésed van, keress bizalommal!
Szabó Krisztina
+36203863854
A képek forrása: https://unsplash.com/